Jak naložit s odpadem?

Vážení a milí, řada z vás se v těchto dnech věnuje úklidům všeho druhu. Na březích Moravy, v přilehlé zahrádkářské kolonii a na celé řadě dalších dalších míst se hromadí nelegální odpad. Apelujeme v této souvislosti na každého občana, aby pro odkládání nepotřebných věcí a odpadu využil služeb sběrných míst, která jsou i přes omezující opatření v provozu.

Sběrové dvory provozované Statutárním městem, uložení odpadu je pro občany zdarma!
https://www.olomouc.eu/aktualni-informace/aktuality/25114

Důsledné třídění odpadu:
http://www.olomouctridi.cz/odpad/plasty/aktuality

http://www.olomouc.eu/administrace/repository/gallery/articles/24_/24341/2018-Brozura-odpady-Olomouc.pdf

Staré pneumatiky lze odevzdat v autoservisech a pneuservisech, které jsou zapojeny do systému zpětného odběru:
https://www.eltma.cz/sberna-mista

Prázdninové omezení provozu linek DPMO

Z důvodu hlavních školních prázdnin budou v termínu od 1. 7. 2020 do 31. 8. 2020 provedeny následující změny:

TRAMVAJOVÝ PROVOZ

V pracovní dny i ve dnech pracovního klidu zůstávají v platnosti stávající jízdní řády všech linek (výluka Masarykova od 15. 3. 2020) vyjma spoje linky č. X4 ve 4.15 hod. z Nové Ulice, který bude po dobu prázdnin veden ve 4. 21 hod. z Náměstí Hrdinů do Pavloviček.

AUTOBUSOVÝ PROVOZ

Prázdninová omezení jsou dána platným jízdním řádem jednotlivých linek. Současně nadále platí zrušení linky č. 13 ve dnech pracovního klidu, omezení na lince č. 16 ve dnech pracovního klidu (jízdní řád s platností od 1. 4. 2020), úprava vedení linky č. 22 ve dnech pracovního klidu (jízdní řád s platností od 1. 4. 2020) a neprovozování linky č. 111.

Výluková linka X obsluhující trasu Hlavní nádraží – Žižkovo nám. – Náměstí Republiky a zpět bude vedena v intervalu 15 min. a ve večerních hodinách v intervalu 30 min. dle nového jízdního řádu.

https://www.dpmo.cz/

Napište nám

Pokud máte návrhy na zlepšení, jakékoliv dotazy či upozornění o špatném stavu nebo situaci na Nových Sadech, budeme rádi, když nám je zašlete pomocí jednoduchého formuláře i z mobilu. V případě potřeby se neváhejte obrátit přímo na předsedu komise.